Blog Post

Atletja shqiptare thyen rekord në Beograd, medaljen ia dedikon babait

Atletja shqiptare thyen rekord në Beograd, medaljen ia dedikon babait

Atletja shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Jumna Fetahu ka thyer rekord shtetëror në turneun ndërkombëtar të atletikës të zhvilluar në
10 vjet pas aksidentit të Shumakerit, data 29 dhjetor 2013 do të ndryshonte përgjithmonë jetën e Mikael Shumakerit dhe të familjes së tij

10 vjet pas aksidentit të Shumakerit, data 29 dhjetor 2013

Data 29 dhjetor 2013 do të ndryshonte përgjithmonë jetën e Mikael Shumakerit dhe të familjes së tij. Pak ditë para
Djaloshi që do të bëhej mbret

Djaloshi që do të bëhej mbret

Nëse do të keni ndonjëherë fatin të shkoni në Madeira të Portugalisë, do të mahniteni menjëherë. Magjespja është e pashmangshme,
Andrea Pirlo fiksohet pas talentit kuqezi

Andrea Pirlo fiksohet pas talentit kuqezi

Jo vetëm Stiven Shpendi, futbollit të rëndësishëm italian pritet t’i bashkohet shumë shpejt edhe binjaku i tij, Kristian, talenti i
Historia e të mrekullueshmit Terry Fox

Historia e të mrekullueshmit Terry Fox

Vrapoi 143 ditë pa ndërprerje me një këmbë dhe mbuloi 5.373 kilometra. Ndaloi maratonën sepse ndërroi jetë, u bë hero
Ish-bosi i Ferrarit,  ka dhënë një përditësim mbi shëndetin e ish-kolegut të tij, dhe mikut të ngushtë Michael Schumacher

Ish-bosi i Ferrarit, ka dhënë një përditësim mbi shëndetin e

Ish-bosi i Ferrarit dhe i FIA-s, Jean Todt ka dhënë një përditësim mbi shëndetin e ish-kolegut të tij dhe mikut
Ditë zie në futbollit italian, ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare, “legjenda” e Napoli-t

Ditë zie në futbollit italian, ndahet nga jeta në moshën

Është një nga “legjendat” e klubit të Napoli dhe i tillë do mbetet përjetësisht. Lojtari dhe më pas ish-trajneri i
Të nderojmë Shqipërinë dhe me punë do t’ia arrijmë, vëllezërit nënkampionë Europe në boks, rrëfejnë synimet e tyre

Të nderojmë Shqipërinë dhe me punë do t’ia arrijmë, vëllezërit

Dy vëllezërit Amar dhe Ahmed Koçi stërviten çdo ditë në këtë palestër pranë parkut të Liqenit Artificial në kryeqytet nga
“Më kërkoi Maqedonia, por i thashë që jam shqiptar”, Asani tregon si zgjodhi kuqezinjtë

“Më kërkoi Maqedonia, por i thashë që jam shqiptar”, Asani

Jasir Asani është padyshim njeriu i momentit në Kombëtaren shqiptare. Sulmuesi nga Shkupi ka qenë vendimtar për kuqezinjtë, teksa me
Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks

Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks

Kick boksierja shqiptare Ilda Lelo, është shpallur kampione e botës. Lelo garoi në “WKU World, World Kickboxin Union”, për femra