Osman Mula ka kritikuar këngëtarët e rinj dhe kompozitorët për materialet që i ofrojnë publikut

Mjeshtri i Madh Osman Mula erdhi së fundi në një rrëfim në “Vizionin e Pasdites” për të ndarë me publikun kujtimet e tij, që nga dalja për herë të parë në skenë, muzika dikur dhe sot si dhe familjen.

Me tone të ashpra për ‘tjetërsimin’ e misionit të festivaleve sot, por edhe gjendjen e muzikës, Osman Mula ka kritikuar këngëtarët e rinj dhe kompozitorët për materialet që i ofrojnë publikut.

Megjithatë, ai ka dalë edhe jashtë profesionit duke ndarë për publikun detaje nga jeta e tij.

Ai rrëfeu se si djali zgjodhi të largohej nga Shqipëria, teksa e kundërta ndodhi me të bijën./vizionplus.tv

Avatar

Na Ishte Dikur

Top Img back to top