Blog Post

Gjergj Leka kërkon përsëritjen e Festivalit të 62-të: Pjesa dërmuese e këngëve ishin shkruar nga amatore

Kantauori Gjergj Leka është një prej atyre artistëve që ka kritikuar festivalin e 62 në RTSH. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai e konsideron këtë event muzikor si amator, pa diksion e pa kurrfarë etike skenike. Ai ndër të tjera fton dhe të gjithë producentët dhe kompozitorët të bëhen bashkë për të […]

Read More

Pandi Laço: Festivali duhet ti thotë “faleminderit” Elsa Lilës, jo vetëm që e pati, por edhe që i shpëtoi nderin

Shkruan: Pandi Laço Festivali duhet të falenderojë Elsën! Nuk ka fituar Elsa ? Më mirë që s’ka fituar! Sepse në këtë mënyrë Elsa ka shpëtuar nderin e Festivalit! Po po! Nderin e Festivalit që u paragjykua para pak kohësh si një event i kompromentuar! Pikërisht atëhere kur u përfol për këngën që do të shkonte […]

Read More

Kënga shqiptare drejt fundit, nga Gjergj Leka

Nga GJERGJ LEKA KENGA SHQIPTARE, DREJT FUNDIT. Miq te nderuar e kolege profesioniste. Shikoj qe nje shumice po shperthen rrjetet sociale ne lidhje me nivelin e ulet te festivalit te fundvitit. Te mos harrojme qe ky eshte nje festival kombetar(shteteror) ku te gjithe ne jemi “producente” ne momentin qe e paguajme taksen e r.t.sh. gjithe […]

Read More