Blog Post

“Ghost”, çfarë nuk dini mbi filmin më prekës që është realizuar ndonjëherë

“Ghost”, çfarë nuk dini mbi filmin më prekës që është

Më 13 korrik 1990, në kinema nisi të shfaqej një film me një buxhet të vogël,por që do të shndërrohej
Ai do ta tradhëtonte gjithmonë, ajo do të kujdesej për të deri në fund: historia e Jackie dhe John

Ai do ta tradhëtonte gjithmonë, ajo do të kujdesej për

Jackie dhe John dhe ai mit i përsosmërisë, që fshihte hijet dhe sekretet që nuk u nxorën kurrë plotësisht në
Walt Disney, njeriu që na bëri të fluturojmë në botën e fantazisë

Walt Disney, njeriu që na bëri të fluturojmë në botën

Ishte vetëm 22 vjeç kur në vitin 1923 u nis drejt Kalifornisë, me një biletë vajtje-ardhje dhe 40 dollarë në
“Rrugët janë të mbushura me femra më të reja e më të bukura se unë” Letra prekëse e Oriana Fallacit

“Rrugët janë të mbushura me femra më të reja e

Ndërmjet Oriana Fallacit dhe Alekos Panagulis ka ekzistuar një nga dashuritë më të bukura ndonjëherë. Dashuria e të dyve është
Nastradin Hoxha në kujtimet e Nasho Jorgaqit

Nastradin Hoxha në kujtimet e Nasho Jorgaqit

Nga: Jovan Bizhyti Dimë shumë histori e anekdota për Nastradinin, por askush nga ne nuk është në gjendje të thotë
10 vjet pas aksidentit të Shumakerit, data 29 dhjetor 2013 do të ndryshonte përgjithmonë jetën e Mikael Shumakerit dhe të familjes së tij

10 vjet pas aksidentit të Shumakerit, data 29 dhjetor 2013

Data 29 dhjetor 2013 do të ndryshonte përgjithmonë jetën e Mikael Shumakerit dhe të familjes së tij. Pak ditë para
Carlo Pedersoli alias Bud Spencer: Jeta dhe pasionet e gjigantit të mirë të kinemasë italiane

Carlo Pedersoli alias Bud Spencer: Jeta dhe pasionet e gjigantit

Nga Roberta Zuccarello​ “Nuk ka njeri më të keq, sesa ai që vendos të bëhet i keq, pasi ka qenë
Më 25 dhjetor 1977 u nda nga jeta Charlie Chaplin, regjizor, aktor, komedian, gjeniu i filmave pa zë

Më 25 dhjetor 1977 u nda nga jeta Charlie Chaplin,

Më 25 dhjetor 1977 ka vdekur në Zvicër aktori, skenaristi, regjisori dhe producenti anglez Charlie Chaplin, një nga pionierët e
“Dashuria bëhet më e fortë në rrethana vështirësie”, Historia e Claudia Morit dhe Adriano Celentanos

“Dashuria bëhet më e fortë në rrethana vështirësie”, Historia e

“Quhem Claudia Mori. Kam dashuruar shumë dhe vazhdoj ta dua Adriano Celentanon. Jemi martuar 56 vite më parë dhe nëse
Historia e jashtëzakonshme e Tomas Edisonit

Historia e jashtëzakonshme e Tomas Edisonit

Tomas Alva Edison, ishte një shpikës unik, dhe ndikimi i tij mund të ndihet ende sot në jetën tuaj të